Главная / Компания / СВІТЛО НАПРИКІНЦІ ТУНЕЛЮ

СВІТЛО НАПРИКІНЦІ ТУНЕЛЮ

Про ситуацію, що склалася в останні місяці у вуглевидобувній галузі України взагалі, і зокрема, у колективі нашого підприємства, говорено й написано чимало. Доведені до відчаю безгрошів’ям шахтарі перекривали траси, оголошували мирні акції протесту й підземні страйки. Розуміючи і підтримуючи справедливі вимоги людей, адміністрація підприємства не залишалась осторонь.

Як говорить народна мудрість, вода й камінь точить. Для вирішення деяких питань доводиться день у день, час за часом методично і послідовно доводити свою позицію, стукати у зачинені двері, витрачаючи купу часу і зусиль, щоб бути, принаймні, почутим. Керівництво ДП «ВК «Краснолиманська і профспілковий комітет так само послідовно день у день роблять все можливе для того, щоб вирішити ситуацію, яка склалася на підприємстві за останні місяці. Адже виплата заробітної плати робітникам шахти та створення умов для подальшої високопродуктивної роботи підприємства є одним з найгостріших та найважливіших проблемних питань сьогодення.
Враховуючи повну відсутність державної підтримки та фінансування у вигляді дотацій, основним джерелом для забезпечення виробничої діяльності нашого підприємства є кошти від реалізації продукції. І шахта сумлінно виконувала свої договірні зобов’язання з відвантаження готової продукції споживачу ДП «Держвуглепостач». Останнє ж не розрахувалося із постачальником. Заборгованість ДП «Держвуглепостач» перед ДП «ВК «Краснолиманська» складає майже 90 млн. грн. Цих коштів вистачило б і на покриття заборгованості перед працівниками, і на сплату податків та інших обов’язкових платежів. І ми дуже на них розраховували, але виявилось, що марно…
Якщо одне державне підприємство завинило перед іншим державним підприємством, за логікою, «третейським суддею» їхньої суперечки має стати держава. Саме тому з проханням вирішення конфлікту ми зверталися до провідних державних установ. Неодноразово адміністрація та Профспілковий комітет ДП «ВК «Краснолиманська» письмово зверталися до Президента, Прем’єр-міністра, Служби безпеки України, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Донецької облдержадміністрації та голови Профспілки працівників вугільної промисловості України. Відбулася також і низка особистих зустрічей.

24 січня в.о. генерального директора «ДП ВК «Краснолиманська» Володимир Олександрович Коваленко разом з представниками трудового колективу та головою профспілкового комітету підприємства Валентином Івановичем Щепотіним виїжджали на зустріч із заступником губернатора Донецької облдержадміністрації, директором департаменту базових галузей Артемом Вікторовичем Литвиновим, на якій делегація шахти звернулася з повторним проханням вжити заходів щодо виконання Указу Президента України №874/2019 та якомога швидше посприяти вирішенню питання щодо погашення заборгованості за поставлену підприємством вугільну продукцію.

28 січня делегація від шахти «Краснолиманська», яку представили в.о. генерального директора Володимир Коваленко, перші заступники директора, керівники служб та дільниць підприємства, голова Покровсько — Мирноградської територіальної організації ППВП України Роман Сиротюк, голова профспілкового комітету шахти «Краснолиманська» Валентин Щепотін, дільничні профспілки та представники трудового колективу, провела зустріч з губернатором Донецької ОДА Павлом Кириленком з цією ж метою. 11 лютого з офіційним листом від імені трудового колективу
підприємства в.о. генерального директора «ДП ВК «Краснолиманська» Володимир Олександрович Коваленко звернувся до Президента України.

У суботу, 15 лютого, відбулася зустріч заступника міністра енергетики та захисту довкілля України Станіслава Ковалевського з першими керівниками ДП «ВК «Краснолиманська» Володимиром Коваленком, директором ТОВ «Краснолиманське» Анатолієм Ільющенком та головою профспілкового комітету Валентином Щепотіним. Вирішення питань про виплату заборгованості по заробітній платі робітникам та налагодження збуту готової продукції підприємства ДП «ВК «Краснолиманська» стали основною темою і метою цього візиту. Під час діалогу Станіслав Ковалевський наголосив, що на сьогодні профільне міністерство зацікавлене у видобутку вугілля коксівної групи, що є перспективою для подальшої роботи «Краснолиманської», і підкреслив, що профільне міністерство займається вирішенням питань ДП «ВК «Краснолиманська» і не може кинути людей сам на сам із проблемою.

Так, неповороткий державний механізм важко набирає обертів і поки що не дає бажаних результатів, але ще зарано впадати у відчай. Гіркий жарт одеситів Ільфа і Петрова, що порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих, зберегла сенс досі, і пам’ятаючи про це, ми не сидимо, склавши руки. Не без зусиль, але відновили роботу з монтажу 1-ї південної лави зазбросової частини пласту L3 з запасами понад 900 тис. тонн вугілля шахтарі дільниці №5. Частково налагоджено збут готової продукції. Зараз невеликими партіями вугілля відвантажується на ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА», з яким підприємство уклало договір. Крапля у морі, скажете ви? Але море й складається з крапель! Пам’ятаймо, що на теперішній час промислові запаси нашої шахти складають 220 млн. тонн вугілля. Це на 100 років роботи на вугільних пластах з унікальною в Україні потужністю до 3,5 метри. Тож, у шахти є перспектива, є надія, є майбутнє!
А тим, хто зневірився, втомився від боротьби і склав свої крила, хочеться сказати: «Друзі, за ніччю неодмінно настає ранок. Та чи буде він теплим, сонячним і щасливим, залежить від кожного з нас. То ж проявимо волю, продемонструємо самим собі і всьому світові незламний шахтарський характер, неодмінно здолаємо всі перешкоди на шляху до мети і переможемо!»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*